Kariten Oil 200 Ml- DUZE OPAKOWANIE

Wysyłka w: 5 dni
Cena: 95,00 zł 95.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Kariten Oil to olejek do opalania, który rewolucjonizuje proces opalania.

Przyspiesza i ułatwia brązowienie skóry, chroni przed niepożądanym działaniem słońca, a jednocześnie wykorzystuje jego korzystne działanie na rzecz zdrowia ludzkiego.

Wykonany jest bez sztucznych filtrów przeciwsłonecznych i dodatków chemicznych.

Kariten Oil jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry oraz bezpieczny nie tylko dla dzieci, ale także dla osób zmagających się z alergiami, egzemą i wrażliwych na działanie słońca.

Kariten Oil jest unikalnym produktem w podejściu do dobroczynnego działania słońca. Dzięki biologicznemu współczynnikowi ochrony wynoszącemu 89%, aktywuje naturalną ochronę ciała przed słońcem i pozwala skórze być bezpieczna i długotrwała bez ograniczania lub uniemożliwiania jej funkcjonowania. Skóra jest wówczas miękka, pięknie opalona i nie reaguje wrażliwie na słońce.


Liczby współczynnika ochrony biologicznej (BOF) nie należy mylić z wartościami SPF całkowitego stopnia ochrony przed promieniowaniem UV. BOF wyraża, jak wysokie jest prawdopodobieństwo skutecznego zabezpieczenia przed poparzeniem przy użyciu danej kompozycji.

Czy wiesz, że zdolność do pochłaniania promieniowania słonecznego jest naturalną własnością żywej przyrody?

Rośliny są w stanie pochłonąć do 100% promieniowania słonecznego. Ta właściwość wynika z chlorofilu. U ludzi taką substancją jest melanina - naturalny pigment, który zapewnia do 98% absorpcji promieniowania słonecznego u rasy czarnej, indiańskiej lub arabskiej pochodzenia etnicznego i do 90% u rasy europejskiej.

Na podstawie ilości melaniny określa się tzw. fototyp skóry, czyli inaczej rodzaj karnacji.

 

Jaki jest Twój fototyp skóry?

Fototyp I: Blada, bardzo wrażliwa skóra, często usiana piegami. Podczas opalania zmienia kolor na czerwony i rzadko staje się brązowa. Włosy przeważnie rude, oczy niebieskie lub zielone.

Fototyp II: Jasna i wrażliwa skóra, czasem usiana piegami. Podczas opalania zmienia kolor na czerwony i tylko czasami staje się brązowa. Włosy od blond do brązowych, oczy szare, niebieskie lub zielone.

Fototyp III: Jasnobrązowa skóra bez piegów. Podczas opalania może zmienić kolor na czerwony, ale szybko brązowieje. Włosy od ciemnobrązowych do kasztanowych, oczy brązowe lub szare.

Fototyp IV: Ciemniejsza skóra bez piegów, wykazujaca dużą odporność na promienie słoneczne. Podczas opalania nie staje się czerwona, od razu zmienia kolor na ciemniejszy brązowy. Włosy od ciemnobrązowego do czarnego, oczy ciemne.Kariten Oil może zwiększyć fototyp skóry, wspierając produkcję pigmentu (melaniny). Wyższy fototyp skóry pozwala ciału lepiej opalać się naturalnie, a przede wszystkim zdrowo opalona, będzie chroniona i odbierze tylko dobroczynne działanie słońca.


Podpowiadamy:
Jeśli wybierasz się na wakacje nad morze lub do ciepłych regionów, przygotuj skórę wcześniej, opalając się w ogrodzie, w parku lub nad wodą. Smaruj całe ciało Kariten Oil przed opalaniem i Kariten Milk po opalaniu. Ekspozycja na bezpośrednie działanie promieni słonecznych nie jest zalecana tylko między godzią 11:00 a 16:00. W tych godzinach chroń się parasolem, cieniem lub lekką, dobrze wentylowaną odzieżą (najlepiej 100% bawełny, lnu lub ich mieszanin). Zdecydowanie jednak pozostań na zewnątrz i nie chowaj się w pomieszczeniach. Ciesz się słońcem i świeżym morskim powietrzem.


Kariten Oil to tak zwany żywy olej, tj. olej zmieniający konsystencję zależnie od temperatury otoczenia. Jeśli więc chcesz zmienić jego konsystencję delikatnie ogrzej go lub ochłodź, np. poprzez włożenie do ciepłej lub zimnej wody.


Działanie

 • Przyspiesza opaleniznę
 • Zapobiega alergiom słonecznym i zmniejsza ryzyko raka skóry
 • Pozwala na bezpieczną, intensywną i trwałą opaleniznę
 • Zapobiega niepożądanym działaniom promieni słonecznych i chroni skórę
 • Wspiera funkcję ochronną skóry dzięki biologicznemu czynnikowi ochronnemu
 • Pozytywnie wpływa na skórę narażoną na działanie promieni słonecznych i wody morskiej


Substancje czynne

 • Karotenoidy
 • Sterole roślinne
 • Witaminy A, D i E.
 • Terpeny
 • Wosk


Zastosowanie
Przed ekspozycją na światło słoneczne nanieść równą ilość oleju na skórę. Po kąpieli w wodzie nie ma potrzeby ponownego nakładania - produkt jest wodoodporny.

Dane techniczne

Opakowanie 100 ml
Waga 110 g

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

2 kwietnia 2021

Wypróbowałam olejku w Lądku Zdrój od pani, która opalala się obok Zdroju. Zapach...pamiętam do dziś, opalenizna dyskretna przepiękna i taka o którą każdy pytał! Dobrze, że zapamiętałam nazwę bo już go znalazłam na tej stronie. Będę zamawiać! Pozdrowienia dla Panstwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl